Поврзете се со нас

Англија

„Ролеркостер“ од емоции: Сите реакции на Фердинанд на трилер мечот во Истанбул (ВИДЕО)

Објавено

на

Галатарасај и Манчестер Јунајтед одиграа супер возбудлив и ефикасен меч во Лигата на шампионите, натпревар кој заврши без победник 3-3, резултат на кој не можат да му се израдуваат двете екипи затоа што ФК Копенхаген остана пред нив и е во најдобра позиција да се пласира во нокаут фазата.

„Црвените ѓаволи“ двата пати имаа предност од два гола во Истанбул и тоа 0-2 и 1-3, ама и тоа не се покажа како доволно за да се стигне до целта, победата.

Легендата на клубот Рио Фердинанд имаше можност да го проследи овој меч во живо, имаше поставено камера да ги следи, прати сите неговите реакции, па емооциите се кажуваат за тоа што се случи на средбата во Турција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни