Поврзете се со нас

Некатегоризирано

Ројс со дриблинг минијатура ја одјави Борусија од ЛШ (Видео)

Објавено

на

Борусија Дортмунд не успеа да обезбеди место во нокаут фазата на Лигата на шампионите, а тоа беше познато уште пред последното коло.

Бундеслигашот вечерва ја наполни мрежата на Бешикташ, а Марко Ројс уште еднаш ја потврди својата класа.

Откако постигна гол од пенал, Ројс во продолжение успеа да ја измами одбраната на турскиот тим и со неколку дриблинзи, дојде до рутинска завршница и втор гол во мрежата на Дестаноглу.

Два гола постигна и Халанд, а резултатот го отвори Мален.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни