Поврзете се со нас

Германија

Ројс: Секогаш ги правиме истите грешки

Објавено

на

blank

Екипата на Борусија Дортмунд на трет меч во низа не успеа да слави во Бундеслигата, поточно загуби уште едно дерби во низа, овојпат од Борусија Менхенгладбах со 4-2.

Со ова „милионерите“ само потврдија дека се далеку од посакуваната форма, па капитенот Марко Ројс имаше едно емотивно, но директно и искрено обраќање за ЗДФ.

-Ако не ги свртиме работите, ќе биде тешко. Секогаш ги правиме истте грешки. Ова апсолутно смрди, -рече Ројс.

Со ставот на колегата се согласува и искусниот Матс Хумелс.

-Нашите одбранбени стандарди се многу голема работа за нас. Не можеме да критикуваме ништо за истото, -порача стоперот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни