Поврзете се со нас

Германија

Ројс: Халанд е апсолутна машина, неговата позитивна енергија…

Објавено

на

blank

Тимот на Борусија Дортмунд одличната недела ја заокружи со убедлива победа над Шалке во рурското дерби во Бундеслигата.

„Милионерите“ славеа со 4-0 со што само потврдија дека ја креваат формата со оглед на тоа што ја средија и Севилја во првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите (3-2).

Најрасположен за игра дефинитивно беше Ерлинг Халанд кој прво против Севилја даде два гола и запиша асистенција, додека вчера против Шалке исто беше двоен стрелец, а тоа беше повеќе од доволно за да заработи комплименти од капитенот Марко Ројс.

-Ерлинг е апсолутна машина. Тој е многу гладен за голови, тоа го гледате на секој натпревар. Се надевам дека така ќе продолжи. Неговата позитивна енергија на теренот не турка сите нас на теренот, -истакна Ројс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни