Поврзете се со нас

Англија

Рохо го прекрши карантинот во родната земја за играње покер и пушење цигари

Објавено

на

Маркос Рохо пред неколку дена побара од Манчестер Јунајтед да му го продолжи неговиот престој во Естудијантес каде е на позајмица, а по последното видео кое пристигна од Аргентина, клубот од „Олд Трафорд“ може сериозно да почне да размислува и за негово ослободување и продажба.

Искусниот дефанзивец го прекршил карантинот кој е прпорачан во Аргентина и тоа го откри неговиот брат кој беше крајно невнималетен на социјалните мрежи, а на видеото кое беше подоцна избришано се гледа како Рохо игра покер и пуши цигара во друштво на своите пријатели во родната земја.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни