Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Родриго сака доминација со Реал во ЛШ: Ова е специјално натпреварување, за пет години…

Објавено

на

foto: https://twitter.com/LaLigaLowdown

Младиот Родриго Гоеш одигра значајна улога во освоената европска титула на Реал Мадрид во Лигата на шампионите и тоа во моментите кога на клубот му беше најпотребно во нокаут фазата против Челси и Манчестер Сити.

Со овој успех „кралевите“ дојдоа до 14. пехар во ова натпреварување, но за Бразилецот беше прв во кариерата и затоа се надева, посакува дека ќе може да се израдува на уште многу во наредните години.

-Лигата на шампионите е многу специјално натпреварување. Секој пат кога играв, добро се снаоѓав и придонесов за тимот. Се надевам ќе можам да продолжам вака и повторно да го освојам. Головите минатата сезона беа најважните во мојот живот и да освои Лигата на шампионите, беше посебно. Тие се најубавите фудбалски спомени што ги имам.

-Јас секогаш сакам да играм и му велам на тренерот дека морам да играм, но тој ми вели да бидам мирен. Го почитувам, бидејќи имаме многу добри играчи, но подготвен сум да бидам стартер. За пет години, се надевам дека ќе освоиме уште четири трофеи во ЛШ, -порача напаѓачот, а пренесува „АС“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни