Поврзете се со нас

Шпанија

Родриго не дозволи Рајо и Димитриевски да освојат голем бод на „Бернабеу“ (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/realmadrid

Рајо Валјекано во финишот успеа да израмни на гостувањето кај Реал Мадрид, но не успеа да го задржи нерешениот резултат, откако фаворитот реализираше преку Родриго во 89. минута за конечни 2:1.

Столе Димитриевски и неговите соиграчи имаа негатива од 31. минута, кога одбраната на Рајо подзаспа по едно уфрлување со рака на топката од страна на судијата Манцано, а Бензема успеа да го совлада нашиот голман.

Тој резултат беше активен до 84. минута, кога резервистот Раул де Томас биеше силно и го совлада Куртоа. Гостите беа блиску до изненадување на „Бернабеу“, но Реал го врати водството во 89. минута, кога Родриго со убав финиш ги постави конечните 2:1.

Елче одигра 1:1 против фаворитот Севилја, додека Вилјареал го победи Кадиз со 2:0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни