Рочина со „проектил“ му донесе победа на Леванте (Видео)

levante

Екипата на Леванте дојде до трите бода во дуелот со Мајорка во премиерниот натпревар од 14. коло во првата лига на Шпанија.

Домашниот состав славеше со 2-1, а погодокот вреден три големи бода беше дело на Рубен Рочина во 73 минута. Некогашниот талент на Барселона се одлучи да бие од голема далечина и неговиот проектил заврши во мрежата на Реина.

Претходно Роџер во 52 минута донесе радост за Леванте, меѓутоа возврати Родригез во 65 минута.

Кога се во прашање нашите репрезентативци, Енис Барди доби шанса од 79 минута, додека пак поради повреда мечот го пропушти Александар Трајковски.

Facebook Коментари