Поврзете се со нас

Македонија

РК Алкалоид ги „запали моторите“ за дебитанската сезона во Суперлигата (ФОТО)

Објавено

на

Ракометниот клуб Алкалоид ги започна подготовките за новата натпреварувчка сезона во која тимот ќе дебитира во Суперлигата.

Составот во првите неколку денови ќе тренира во Скопје по што од 3 август ќе се пресели во Маврово каде ќе мине десеттина дена. Потоа тимот ќе има неколку контролни средби, настапи на турнири, па така прво ќе игра во Струга каде во групната фаза ќе ги одмери силите со Вардар, Целје и Бутел (16.8. – 20.8.).

Вториот турнир е во Србија и е на програмата од 25 до 28 август.

Инаку да посетиме новиот член на Суперлигата за противници во домашниот шампионат ќе ги има Вардар Неготино, Бутел Скопје, Прилеп, ГРК Охрид, Вардар 1961, Струга и МРК Куманово.

foto: https://www.facebook.com/rkalkaloid

foto: https://www.facebook.com/rkalkaloid

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни