Ривалството не го расипа пријателството: Кјелини и Бонучи заедно на Малдивите (Фото)

chielini-bonuci

Првпат сезонава Џорџо Кјелини и Леонардо Бонучи се дел од одбрани на различни екипи, но италијанските репрезентативци очигледно остануваат големи пријатели.

Тоа го покажува и фактот што паузата во Серија А, Кјелини и Бонучи ја искористија за заеднички семеен одмор на Малдивите, нешто што го потврдуваат и неколку објавени фотографии на Инстаграм, од кои на една е присутен и Емануеле Џакерини од Наполи со семејството.

Facebook Коментари