Поврзете се со нас

Шпанија

Ривалдо со коментар за можниот трансфер на Пјаниќ во Барселона: Од Барселона мора да размислуваатсамо…

Објавено

на

Легендарниот бразилски фудбалер кој остави голем впечаток играјќи во дресот на Барселона, Ривалдо, имаше свој коментар за можноста Миралем Пјаниќ да се пресели на „Камп Ноу“.

Јувентус е подготвен да го пушти Пјаниќ да си оди, а за возврат го бара Артур кој пак нагласи дека не сака да си замине од редовите на Барселона.

Според Ривалдо, клубот во моментов треба да се насочи кон сезоната која треба да продолжи, а не кон тоа да се ангажираат нови играчи со кои дополнително би се создала„гужва“ во соблекувалната.

– Има шпекулации дека Барселона би можела да е заинтересирана за Пјаниќ. Иако станува збор за добар играч, мислам дека клубот треба да се сконцентрира на сегашноста и тоа што треба да го одработи во Ла Лига оваа сезона.

– Ќе дојде време да се размислува и за трансферите, посебно затоа што некои играчи мора да заминат за да се отвори место. Нема смисла да се пренатрупува соблекувалната, а потоа некои играчи да не добиваат никаква шанса.

– Слушнав дека Јувентус е заинтересиран за размена со Пјаниќ и Артур, и мислам дека Артур би бил идеално засилување за нив затоа што е играч од светска класа. Но, јас лично мислам дека најдобро за него е да остане во Барселона. Млад е, неодамна дојде и допрва требад а го покаже својот потенцијал, -изјави Ривалдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни