Поврзете се со нас

Англија

Ривалдо: Сити мора да заборави на рекордите и да се фокусира на една работа

Објавено

на

blank

Бразилската легенда Ривалдо повторно коментираше актуелни фудбалски теми и испрати порака до Манчестер Сити.

Екипата предводена од Пеп Гвардиола постави нов рекорд со серијата победи во сите натпреварувања, но Ривалдо смета дека Сити треба да ги промени приоритетите.

– Сигурен сум дека без размислување би го размениле рекордот за трофеј во Лигата на шампионите.

– Затоа и мислам дека треба да престанат да размислуваат на рекорди и да се фокусираат на трофејот во ова натпреварување. Победите нема да имаат никакво значење, ако загубат во најважните моменти.

– Мислам дека треба да ги одмораат фудбалерите, за да бидат свежи кога е најпотребно, а тоа е завршницата на ЛШ, – изјавил Ривалдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни