Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ристовски стартер, Динамо со нова победа закажа битка со Легија во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Динамо Загреб од која дел се репрезентативците Стефан Ристовски и Аријан Адеми со нова победа го реши двомечот против Омонија во квалификацииите за пласман во групната фаза на Лигата на шампионите.

Минатата седмица хрватскиот првак славеше со 2-0, додека пак оваа вечер на Кипар со 1-0 што беше повеќе од доволно за пласман во наредната фаза каде ќе ги одмери силите со Легија, тим кој пак беше поуспешен од Флора.

Менало беше стрелец на единствениот погодок, нашиот Ристовски ги одигра сите 90 минути, додека пак Адеми беше недостапен поради повреда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни