Поврзете се со нас

Балкан

Ристовски ја најави првата победа на Динамо во 2023 година (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ристовски беше автор на еден од погодоците на Динамо Загреб во триумфот над Локомотива од 2-1 во средбата од 19. коло во најквалитетната хрватска лига.

Ова за актуелниот првак беше прво славје во новата календарска година, а истата ја најави Ристовски со гол со глава во 35 минута. Во вториот дел Батурина ја зголеми предноста на фаворитот, ама во 65 минута Пивариќ ја врати неизвесноста која траеше до самиот крај со тоа што домаќините завршницата ја одиграа без Мишиќ кој заравоти црвен картон.

За четата на Чачиќ ова беше 14. победа и со вкупно 45 бода е на 1 место на табелата. Ристовски исто како Аријан Адеми ги одиграа сите 90 минути на дуелот на „Максимир“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни