Поврзете се со нас

Балкан

Ристовски и Митровски се најдоа во најдобриот тим на колото во Хрватска (ФОТО)

Објавено

на

Македонските фудбалски интернационалци, Стефан Ристовски и Димитар Митровски се најдоа во најдобриот тим на колото во првата лига на Хрватска.

Ристовски против Осијек го одигра својот 100. јубилеен меч во дресот на Динамо, односно одлично си ја заврши работата во ремито без голови.

Митровски пак го постигна својот деби гол во дресот на Вараждин во пресметката со Шибеник (2-0) што беше повеќе од доволно да добие место меѓу најдобрите единаесет во 33. коло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни