Поврзете се со нас

Репрезентација

Ристовски и Адеми тренираа, фокусот е на Малта (ФОТО)

Објавено

на

Македонската репрезентација ги продолжува подготовките за првиот предизвик во квалификациите за Европското првенство, средбата со Малта која е на програмата на 23 март на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Со тимот почнаа да тренираат, да одработуваат вежби и играчите кои последни пристигнаа како што се Стефан Ристовски, Аријан Адеми…односно се гради позитивна атмсфера се со цел да се дојде до посакуваниот резултат, победа против селекцијата на Малта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни