Поврзете се со нас

Лига Европа

Ристовски добил подарок од Мурињо: Ти благодарам за овој незаборавен момент (ФОТО)

Објавено

на

blank

Стефан Ристовски беше дел од тимот на Динамо Загреб кој испиша нова страница во клупската историја со елиминацијата на Тотенхем во осминафиналето на Лига Европа.

Хрватскиот тим успеа да ја „избрише“ негативата од 2-0 од првата средба во Лондон и со триумф од 3-0 да дојде до осумте најдобри во второто по ранг европско натпреварувања. Нашиот Ристовски ја искористил оваа ситуација за да оствари и средба со Жозе Мурињо кој му подарил опрема од Тотенхем со автограм и специјална порака.

-Фудбалскиот свет научи многу од тебе, јас имав чест да те запознаам лично и да видам колку голем човек си. Ти благодарам за овој незаборавен момент, -напиша Стефан на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни