Поврзете се со нас

Свет

Ристовска одигра без грешка против Астраханочка

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/whccska

Македонската репрезентативка, Сара Ристовски со својот клуб ЦСКА Моска ја забележа 23 победа во исто толку натпревари во првата руска лига.

Најновиот предизвик беше решен со 17 гола разлика, односно тимот на Астраханочка беше совладан со резултат 35-18. Првите 30 минути го најавија убедлиот триумф со оглед на тоа што беше плус осум (16-8), предност која продолжи да расте, да се зголемува по паузата.

Ристовска имаше перфектна партија со 3 голови од 3 обиди. Прв стрелец беше Сгоробогатченко со 6 постигнати погодоци.

Динамо Синара е нареден ривал за Сара и другарките од ЦСКА.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни