Поврзете се со нас

Свет

Ристовска меѓу лидерите во новата победа на ЦСКА Москва

Објавено

на

ЦСКА Москва на Сара Ристовска продолжува да ниже победи во првата лига на Русија, па така денеска му одржа лекција на Луч на негов терен со 42-17.

Фаворитот уште во првиот дел се стекна со предност од 10 гола (17-7), предност која продолжи да ја зголемува и по паузата за конечни на крајот плус 25.

Ова за ЦСКА беше 12 триумф во исто толку натпревари, а меѓу најдобрите на теренот беше токму македонската репрезентативка која даде пет голови.

Нареден предизвик за Сара и другарките е соочувањето со Звенигород на 24 ноември.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни