Поврзете се со нас

Свет

Ристовска и ЦСКА забележаа победа во последниот меч на домашен терен

Објавено

на

Сара Ристовска и неговиот тим ЦСКА Моска издвојуваа победа над Универзитет Ижевск со 38-23 во последниот меч на домашен терен во оваа календарска година.

Фаворитот ја имаше посакуваната игра, темпо низ текот на целиот натпревар, па така првиот дел го доби со 18-11, додека вториот со 20-11. Со ова ЦСКА го положо последниот испит, генералката пред дербито со Ростов закажано за 10 декември.

Македонската репрезентативка даде три гола, најефикасна беше Баева со 7 погодоци.

ЦСКА има перфектни 16 од 16 во досегашниот дел од шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни