Поврзете се со нас

Свет

Ристовска и ЦСКА ќе се борат за титулата во Русија

Објавено

на

foto:twitter.com/whccska

Сара Ристовска и нејзиниот клуб ЦСКА Москва го заверија пласманот во големото финале во Русија или поточно ќе се борат за пехарот во најсилната конкуренција.

ЦСКА не успеа да слави и на втората пресметка против Лада Тољати (29-29), меѓутоа победата од првиот меч се покажа како доволна за славје во овој дуел со вкупни 64-60.

Мурзалиева,  Горшкова и Баева со по 5 гола беа водечки стрелци, кај Лада се истакна Фомина со 9 погодоци.

Нашата репрезентативка Ристовска даде 1 гол од 1 обид.

Ривал на Сара и другарките за титулата ќе биде Ростов Дон, првата средба е закажана за 25 мај во Москва.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни