Поврзете се со нас

Репрезентација

Ристовска е автор на еден од најатрактивните голови во Европа (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска е автор на еден од најтрактивните голови во Европа.

Од Европската ракометна федерација направија Топ 5 листа на најдобрите мајстории, погодоци од квалификациите за ЕП и од ЕХФ Евро Купот, а на истата имаше место за ракометрката на ЦСКА Москва.

Крилото имаше магија во свој стил на вчерашаната пресметка против Црна Гора во СЦ „Борис Трајковски“ и истата се најде на третата позиција во изборот на ЕХФ.

Само за потсетување претходно и Јована Мицевска се најде меѓу најдобрите со својата одбрана против Црногорките.

Признание за репрезентативката: Мицевска во топ 5 изборот на одбрани на ЕХФ (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни