Поврзете се со нас

Македонија

Ристевски потпиша нов договор, Бркиќ си заминува од Охрид

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hcohrid

Македонскиот ракометен прволигаш ГРК Охрид повлече нови потези, овојпат на голманската позиција.

Имено популарните „гладијатори“ ја информираа јавноста дека со Бобан Ристевски е продолжена соработката на уште една сезона со опција за година плус ако двете страни се задоволни.

Од друга страна пак од Охрид си замина Берин Бркиќ. Тој се враќа во својата татковина и ќе го чува голот на Слобода Тузла.

foto:www.facebook.com/hcohrid

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни