Поврзете се со нас

Македонија

Ристе Јанков уште две години во Работнички

Објавено

на

Ристе Јанков и во наредните две сезони ќе биде дел од македонскиот прволигаш Работнички.

Клубот од Дебар Маало соопшти дека со Јанков е постигнат договор и тој ќе го чува голот на екипата најмалку до јуни 2022 година.

Со ова „романтичарите“ продолжија да ги склопуваат коцките за следната натпреварувачка сезона, па така досега освен Јанков договорите ги обновија Драган Стојков, Христијан Пецов како и тренерот Ратко Достаниќ, а пак ново засилување е Муарем Муарем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни