Поврзете се со нас

Свет

Рио Фердинанд откри дека Меси не поднесува еден аргентински фудбалер, а причината е Роналдо

Објавено

на

Foto:twitter.com/AFASeleccionEN

Алехандро Гарначо постигна атрактивен гол во мрежата на Евертон и со истиот ги потсети фудбалските фанови на легендарниот погодок на Кристијано Роналдо против Јувентус.

Аргентинецот ја искористи и прославата на ЦР7 по голот постигнат во неделата, а неговите настапи ги коментирал и поранешниот дефанзивец на Јунајтед, Рио Фердинанд.

Рио во својот подкаст открил дека Гарначо е на „црната листа“ на Меси поради неговите изјави.

– Знаете што? Нему му е гајле за се наоколу и тоа го обожувам кај него.

– Дури и кога игра за аргентинската репрезентација, изјавува дека негов идол е Роналдо и дека Кристијано е најголем во историјата. Самиот ми кажа дека Меси го отпратил на Инстаграм само поради тоа, – открил Фердинанд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни