Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ридигер со нетрпение го чека дуелот со Челси: Ова ќе биде посебно…

Објавено

на

foto:twitter.com/footballespana_

Четвртфиналната рунда во Лигата на шампионите ќе донесе интересни битки, а една од нив е онаа меѓу Реал Мадрид и Челси.

Ова се две екипи кои добро се познаваат, имаа неколку соочувања во нокаут фазата во последниве години со тоа што нова епизода од нивното ривалство ќе видиме на 12 и 18 април. Сега за разлика од дуелите во 2021 и 2022 година дефанзивецот Антонио Ридигер ја има променето средината и ќе го гледаме во дефанзивата во дресот на „кралевите“ токму против премиерлигашот во кој мина пет сезони.

-Ова ќе биде многу посебно – едвај чекам повторно да видам толку многу пријатели, -порача Германецот во својата прва порака откако дозна дека ќе се врати на „Стемфорд Бриџ“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни