Рибери мора да оди „под нож“

riberi-gostinskidres

Италијанскиот прволигаш, Фиорентина одреден период ќе мора да биде без улугите на искусниот француски интернационалец, Франк Рибери.

Рибери доживеа повреда на зглобот на 1 декември и веќе пропошти два натпревари, но за да го санира проблемот ќе мора да биде подложен на мал хируршки зафат по што ќе биде познато колку точно ќе паузира. Ветеранот од ова година е член на калчолигашот од Фиренца и зад своето име во актуелнава кампања во Серија А има два погодоци и две асистенции на 11 натпревари.

Facebook Коментари