„Рибарот“ Палмарсон со мајсторски погодок спречи сензација во Шпанија (Видео)

palmarson

Барселона веќе со години има апсолутна доминација во Шпанија кога е во прашање ракометот и се освен победа на Борко Ристовски и компанија е вистинска сензација.

Токму на чекор од таква сезнација беше составот на Валјадолид кој одигра максимално посветено, борбено, ангажирано низ сите 60 минути на првенствениот меч против каталонците, но Исланѓанецот Арон Палмарсон со мајсторски погодок по истекот на регуларниот дел ги остави во бунило и им нанесе болен пораз од 30-29.

Facebook Коментари