Поврзете се со нас

Европски првенства

РФМ почна со продажба на билети за дуелот Македонија-Турција

Објавено

на

Македонската машка ракометна репрезентација во недела ќе ја пречека Турција во натпревар од квалификациите за Европското првенство, а од денеска на навивачите им се достапни и билетите за овој дуел.

Цената е повеќе од популарна и секој кој сака да присуствува на оваа важна средба во СЦ „Борис Трајковски“ ќе треба да издвои само 100 денари, велат од Ракометната федерација на Македонија.

Билетите можат да се купат преку веб страницата mktickets.mk, како и во продажната мрежа на „МК Тикетс“ низ цела Македонија.

Продажна мрежа – МК Тикетс
Скопје:
• ЛитератураМК – City Mall
• ЛитератураМК – East Gate
• ЛитератураМК – Веро Центар
• Литература – ТЦ Буњаковец
• ЛитератураМК – ул. Македонија
• Југотон ГТЦ 1
• ЈК Травел – ТЦ Бисер
• Макпетрол – Козле
• Макпетрол – Илинденска
• Макпетрол – Влае
Велес:
• Унисон
Прилеп:
• ТА Бран
Куманово:
• Тобако Агора
Тетово:
• Тобако Монако
• Гранд Тобако
Гостивар:
• Тобако Вона 5
Тобако БнБ
Охрид:
• ТА Вис Пој
Битола:
• ЛитерараМК
• Tobacco Brothers
Струмица:
• ЛитератураМК
• ТА Сафари
Радовиш:
• ТА Халкидики

Натпреварот во недела започнува од 18 часот, додека вечерва избраниците на Кире Лазаров во истото натпреварување му гостуваат на Луксембург од 20:15 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни