РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП (Фото)

raul sobir januari 2018

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат.

Имено пред поаѓањето за Хрватска, на завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со македонските репрезентативци биле најавени следниве премии:

rfm premii

Македонија во првата фаза ќе игра во групата Ц во Загреб, а противници ни се актулениот шампион Германија, бронзената од последниот мундијал Словенија и селекцијата на Црна Гора.

Facebook Коментари