Поврзете се со нас

Репрезентација

РФМ ја исплати наградата на златната кадетска репрезентација

Објавено

на

Ракометната федерација на Македонија ја исплати ветената премија за машката кадетска репрезентација која минатово лето триумфираше на ЕХФ шампионатот во Рига.

Претседателот Живко Мукаетов ја најави оваа награда веднаш по големиот успех на нашите надежи, предлог кој потоа беше прифатен од управниот одбор за да сега биде исплатена истата која е во вредност од 700.000 денари.

Само да посетиме со овој резултат воедно обезбедивме пласман на ЕП (2024) и СП (2023).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни