Поврзете се со нас

Македонија

РФМ и Китевски се разделија, репрезентациите ќе имаат нов директор

Објавено

на

Левче Китевски повеќе нема да биде директор на националните селекции, објави Ракометната федерација на Македонија.

Од РФМ ја известија јавноста дека двете страни се договориле за прекин на соработката. Китевски ја извршуваше ова функција две години и тоа од јуни 2020 до мај 2022.

Останува да се види кој ќе го наследи Левче на оваа позиција со оглед на тоа што пред нашите репрезентации се сериозни предизвици.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни