Поврзете се со нас

Лига Европа

Резервистите му донесоа пресврт на Јунајтед, пораз за Барди во Лига Европа (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед оствари победа (2:3) на гостувањето кај аутсајдерот Омонија во рамките на Лига Европа, но до неа мораше да дојде со пресврт во второто полувреме.

Омонија профитираше од една грешка на гостите и поведе со голот на Ансарифард и со предност замина на пауза.

Ерик тен Хаг направи промени на полувремето, а нововлезениот Рашфорд израмни во 53. минута, за уште еден резервист, Антони Марсијал да направи целосен пресврт. Рашфорд со втор гол ја обезбеди победата на Јунајтед, додека Панајоту ги постави конечните 2:3.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди одигра речиси цел натпревар за Трабзонспор против Монако, но францускиот прволигаш доминираше и победи со 3:1.

Лацио не успеа да го победи Штурм (0:0) на гостински терен, додека Црвена Звезда го совлада Ференцварош со убедливи 4:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни