Поврзете се со нас

Балкан

Репрезентативецот во одбрано друштво: Ристовски се најде меѓу најдобрите единаесет во Хрватска (ФОТО)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/dinamo/Pixsell

Стефан Ристовски имаше одлична партија во дресот на Динамо Загреб на пресметкатата против Локомотива, средба на која се запиша во листата на стрелци во триумфот на лидерот од 2-1 над градскиот ривал.

Ваквото издание на македонскиот репрезентативец му донесе и признание, па тој се најде во идеалниот тим на 19. коло во најсилната хрватска лига.

Динамо е застапен со уште еден играч меѓу најдобрите единаесет-тоа е Јосип Мишиќ кој интересно доби место во овој избор иако беше исклучен на „Максимир“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни