Поврзете се со нас

Македонија

Репрезентативецот се сели во Струмица: Радески потпиша за Академија Пандев

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Марјан Радески од денеска е нов член на тимот на Академија Пандев.

Клубот од Струмица објави дека постигнале договор со 25-годишниот офанзивец кој веднаш ќе и се приклучи на екипата на подготовките. Прилепчанецот изминативе пет години ги мина во таборот на Шкендија, а претходно беше дел од Металург и 11 Октомври.

Со неговото доаѓање „пандевци“ добиваат одлично засилување во нападот, играч кој може да ги покрие сите позиции во тој дел на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни