Поврзете се со нас

Балкан

Репрезентативецот имал состанок со клубот: Адеми побарал да си замине од Динамо Загреб

Објавено

на

Аријан Адеми долги години е дел од Динамо Загреб, тим во кој е лидер, капитен, човек кој во изминатиов период многупати покажа колку го сака клубот од „Максимир“, меѓутоа секоја приказна има почеток и крај и лесно може да се случи големиот борец да си замине од хрватската престолнија.

Имено според „Германија“, Адеми заедно со неговиот агент денеска имал состанок со управата и тренерот Анте Чачиќ на кој побарал трансфер, поточно го известил клубот дека има прифатливи понуди според кои и Динамо би имал соодветна заработка.

Наводно барањето на Аријан било одбиено што дополнително го налутило македонскиот репрезентативец кој од претходно бил незадоволен од некои работи во клубот, информациите кои ги откри Здравко Мамиќ во кои се вели дека управата се сомневала во квалитетите на капитенот. Играот за врска не е ниту во добар однос со тренерот Чачиќ што секако носи и дополнителна тензија, па останува да се види дали искусниот ас ќе направи трансфер во некоја друга екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни