Поврзете се со нас

Македонија

Репрезентативец на Руанда потпиша за Шкупи (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Шкупи го промовираше најновото засилување-тоа е репрезентативецот на Руанда, Абдул Ратубуаје.

Станува збор за 24-годишен играч кој е висок 185 сантиметри и игра во одбраната. Тој во новата средина доаѓа од МЛС составот, Колорадо Рапидс, а претходно има настапувано и за Канзас Сити.

Со клубот од Чаир потпиша едно ипол годишен договор, па сега пред него е докажување под палката на тренерот Хакан Озер.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни