Поврзете се со нас

Репрезентација

Репрезентативците се собираат за пресметките со Хрватска и Чешка (ФОТО)

Објавено

на

Македонската сениорска фудбалска репрезентација во наредниов период ќе одигра два квалитетни пријателски натпревари против Хрватска и Чешка, предизвици во месец јуни кои ќе ги одиграме на гостински терен.

Денеска нашата селекција почна да се собира, односно тука ќе има кратки подготовки пред закажаните дуели во Ријека и Храдец Кралове на 3 и 10 јуни.

Останува да се види дали селекторот Милевски ќе може да смета на сите играчи кои ги повика за овој собир со оглед на тоа што вчера се повреди капитенот Енис Барди играјќи за Трабзонспор, а од претходно неизвесен беше и Дарко Велковски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни