Поврзете се со нас

Европски првенства

Репрезентативците на Грузија дочекани како национални херои во Тбилиси (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Грузија го заврши своето патување на Европското првенство, но остави навистина силен впечаток во своето прво, дебитанско учество на оваа голема сцена.

Грузијците се бореа, надигруваа, даваат се од себе и освен во дуелот со Шпанија каде едноставно не можеа да парираат, да се носат, тие беа компетитивни на сите останати средби со Турција, Чешка и Португалија.

Нивниот настап дефинитивни ги освои срцата на фановите, сонародниците во нивната земја и најдобар доказ за тоа е дочекот во Тбилиси каде беа пречекани како национални херои.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни