Поврзете се со нас

Репрезентација

Репрезентативците делеа автограми во Прага (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонските репрезентативци пристигнаа во Прага каде што в сабота од 15 часот ги очекува дуел со Украина во квалификациите за Европското првенство.

На аеродромот во главниот град на Чешка нашите фудбалери беа дочекани од фанови на фудбалот кои им земаа автограми на Трајковски, Елмас, Адеми, Чурлинов…

Да посетиме Македонија има 7 бода во групата Ц исто колку Украина и Италија, додека првопласираниата Англија е далеку пред сите со 13 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни