Поврзете се со нас

НБА

Репортерка се посрамоти откако праша ѕвезда на Јута дали оди на натпреварите на Џез (Видео)

Објавено

на

Американската новинарка и репортерка Хејли Кромблхолм призна дека се посрамотила откако во нејзината анкета влета позната НБА ѕвезда, а таа не го препозна.

Џордан Кларксон бил запрен од репортерката, па иако првично добил задача да го спелува своето име, соговорничката воопшто не сфатила дека се работи за кошаркарот на Јута Џез.

Второто прашање ја дозакопа Кромбхолм затоа што го прашала соговорникот дали некогаш оди на натпреварите на Јута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни