Поврзете се со нас

Македонија

Ренова доведе нов дефанзивец во своите редови

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Ренова го претстави најновото засилување за престојнава сезона, а тоа е младиот Ардиан Беќири.

Се работи за дефанзивец кој има 20 години, играч кој во таборот на „гипсарите“ доаѓа од Дрита Боговиње.

Ренова доста ја обнови, освежи екипата за новата кампања која четата на Ќатип Османи ќе ја отвори на домашен терен против повратникот во најквалитетната домашна конкуренција, составот на Скопје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни