Поврзете се со нас

Македонија

Ренова дефинитивно се откажа од ПМФЛ

Објавено

на

Екипата на Ренова нема да биде дел од најсилната домашна фудбалска конкуренција во натпреварувачката 2022/2023.

Тоа што претходно се говореше сега е потврдено откако клубот од Џепчиште ја известил Фудбалската федерација на Македонија дека се откажува од ПМФЛ.

Популарните „гипсари“ испратиле писмо до ФФМ во кое информирале дека нема да настапуваат во престојнава сезона, па останува да види каква ќе биде реакцијата на нашата федерација.

Останува да се види што ќе се случи со Ренова која важеше за стабилен прволигаш, клуб кој освои трофеи во шампионатот и во Купот, односно во повеќе наврати не преставуваше во Европа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни