Поврзете се со нас

Англија

Ремек-дела на Пепе и Вилијан, Арсенал го испрати ВБА во Чемпионшип (ВИДЕО)

Објавено

на

Арсенал го победи Вест Бромвич Албион со 3-1 и со тоа официјално ја испрати четата на Сем Алардајс во Чемпионшип лигата.

Ова беше дуел на кој „топчиите“ успеаа да го остават на страна неуспехот против Вилјареал во Лигата на Европа, да дојдат до три бода и на тој начин да ги сочуваат шансите за излез во европските натпреварувања во наредната кампања.

Мајсторски голови дадоа Пепе и Вилијан, во листата на стрелци се запиша и Смит Роу, додека на спротивната страна погоди Переира.

Арсенал со 52 бода е на 9 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни