Поврзете се со нас

Шпанија

Ремек дела кои ја одбележаа годината: Најубавите десет голови во Шпанија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Шпанската Примера е една од најдобрите и најатрактивните лиги на светот, а како таква секогаш има што да понуди.

За фановите секогаш најважни се головите, мајстории на актерите на теренот со тоа што 2023 беше година во која имаше навистина брилијантни погодоци, но дел од нив се издвоија и беа над сите, поточно добија место во Топ 10 изборот.

Во продолжение погледнете ги најубавите десет голови кои се во режија на Каналес, Белингем, Унал, Сабали…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни