Поврзете се со нас

Англија

Реднап застана во одбрана на својот внук: Кој рече дека Тухел е врвен тренер?

Објавено

на

blank

Познатиот англиски стратег, Хари Реднап ја коментираше одлуката на Челси да го назначи германскиот тренер, Томас Тухел како наследник на Френк Лампард.

Легендата на Челси заработи отказ откако претрпе пораз на пет од последните осум натпревари, нешто што ја прели чашата кај раководството на клубот.

Хари Реднап сега застана во одбрана на својот внук, Лампард, на кого му пронајде работа во Дерби Каунти пред тој да стане менаџер на Челси. Реднап смета дека Тухел воопшто не е првокласен тренер, нешто што го изјавил Гери Невил.

– Го слушнав Гери Невил како вели дека сме добиле уште еден менаџер од светска класа во лигата. Кој вели дека тој е врвен менаџер? Освојување на титулата со ПСЖ во Франција не те прави одличен менаџер. Што докажува тоа? Кога менаџирате со ПСЖ имате должност да ја освоите титулата, -изјави Хари Реднап.

Првиот меч на Томас Тухел како предводник на Челси е против Вулверхемптон, а истиот е закажан за денес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни