Поврзете се со нас

Евролига

„Кралско“ шоу: Реал со атрактивна акција стави печат на убедливата победа над Макаби (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/RMBaloncesto

Реал Мадрид вечерва оствари убедлива победа над Макаби во Евролигата, а кошаркарските фанови се воодушевени од една акција на шпанскиот клуб.

Актуелниот европски шампион можеше да си дозволи и поатрактивна и поопуштена игра во Белград, а кулминацијата беше една фантастична завршница во последниот период.

Во главна улога беа Појрие и Родригез, во која Французинот отвори атрактивно и затвори жестоко по фантастичното додавање на ветеранот во редовите на Реал Мадрид.

Со вечерашната победа, Реал го задржа перфектниот скор и има десет победи на десет натпревари во Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни