Поврзете се со нас

Шпанија

Реал се засили со соиграч на Димитриевски (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.si.com

Шпанскиот великан Реал Мадрид ги засили своите редови со досегашниот соиграч на Столе Димитриевски од Рајо Валјекано, дефанзивецот, Фран Гарсија.

Гарсија е дете на Реал кој прво беше позајмен во Рајо Валјекано, потоа беше откупен од овој клуб, но „кралевите“ вметнаа клаузула во која за „ситно“ можат да го вратат на „Сантијаго Бернабеу“.

Според информациите се работи за сума од 5 милиони евра што е навистина симболична ако се земе предвид дека Гарсија во изминативе сезони стана еден од најдобрите леви бекови во Ла Лига, играч кој беше незаменлив во редовите на Валјекано.

Договорот е со важност до 2027 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни