Поврзете се со нас

Шпанија

Реал Мадрид ја запечати сезоната со реми, Леванте се прости од Ла Лига со гостинска победа

Објавено

на

Реал Мадрид одигра реми без голови против Бетис (0:0) во последното коло од сезоната во Ла Лига, која ја заврши на првата позиција и со убедлива предност во однос на најголемите ривали.

Карло Анчелоти се одлучи за силен тим против Бетис, но сепак двете екипи не реализираа, а домаќините без голем притисок за победа очекувано веќе се концентрирани на финалето на Лигата на шампионите.

Леванте со Енис Барди во составот го победи Рајо Валјекано на гостински терен со 2:4, но победата е само за поправање на впечатокот, бидејќи составот од Валенсија се сели во втората шпанска лига.

Барди одигра цел натпревар, направи и прекршок за пенал за домаќините, но остави добар впечаток со својот настап кој може да биде и последен во дресот на Леванте.

За разлика од него, Димитриевски остана на клупата и беше заменет од Кардењас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни