Поврзете се со нас

Свет

Реал Мадрид го потврди враќањето на Дек

Објавено

на

Шпански Реал Мадрид утринава го официјализираше враќањето на Габриел Дек во своите редови.

Аргентинецот имаше краток престој во НБА лигата, каде го носеше дресот на Оклахома Сити, но реши да се врати во Европа, односно Реал Мадрид.

– Реал Мадрид ми значи многу и чест и привилегија е повторно да се биде овде. Ми недостасуваше овој клуб, – изјавил Дек за клупската телевизија.

Оклахома Сити го отпушти Дек на 4. јануари и откако Аргентинецот доби минутажа на само шест натпревари сезонава, а Реал експресно го договори неговото враќање и договорот кој ќе трае до 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни